Články a poradenstvo

Zdravotné stoličky

Veľa ľudí má v dnešnej dobe „sedavé“ zamestnanie napr. v kancelárii, v obchode, vo firme, atď. Takmer v každej domácnosti je počítač, ktorý používajú rovnako deti aj dospelí a trávia pred ním možno aj niekoľko hodín denne. Veľakrát neriešime či správne sedíme alebo sa hrbíme. To je však veľká chyba, lebo nesprávne a nezdravé sedenie či časom vyberie svoju daň. Našej chrbtici a celkovému zdraviu to veľmi ublíži. Nesprávne zvolená stolička naviac tieto následky urýchľuje a zhoršuje. Ak sa chceme negatívnym vplyvom vyvarovať, mali by sme zvoliť takú stoličku, ktorá nám umožní zdravé sedenie a zabráni mnohohodinovej pasivite nášho svalstva.

27.06.2016

Správny výber poťahovej látky na stoličku

ergonomiaStolička – na prvý pohľad veľmi jednoduchý kus nábytku, bez ktorého si nevieme život ani predstaviť. Nie je to však len o štyroch nohách a operadle, ako mnohí z nás stoličku vnímajú. Aj taká nenáročná stolička musí spĺňať určité parametre, aby sa na nej dalo pohodlne sedieť.

21.04.2016

Význam podpierok rúk

Zariaďujete si kanceláriu alebo domácu pracovňu? Rozmýšľate nad správnym výberom kancelárskeho nábytku? Nezabudnite, že jeho dôležitou súčasťou je aj pracovný stôl a stolička. Ak trávime za počítačom niekoľko hodín, či už v práci alebo doma, je dôležité, aby sme si vytvorili čo najlepšie podmienky.

29.03.2016

Kancelárska stolička alebo fit lopta?

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí vykonáva prácu v kancelárii a má „sedavé“ zamestnanie. Ak trávime niekoľko hodín za počítačom a v sede, je veľmi dôležitý výber správnej kancelárskej stoličky alebo kresla.

22.02.2016

Správny výber pracovného stola

ergonomiaAko vybrať pracovný stôl? Málokto z nás si uvedomuje, že výber kancelárskeho nábytku nie je vôbec jednoduchý, ako sa zdá na prvý pohľad. A pritom nemusí ísť vôbec o zariadenie kancelárie nejakej firmy, ale aj o vlastnú pracovňu doma.

22.11.2015

Stolička ako nástroj

ergonomiaAby bol nástroj efektívne využívaný, je potrebné, aby sa ho pracovník naučil spoľahlivo ovládať. Pri každej práci, ktorá sa vykonáva v sede, alebo sa pri nej stojí je potrebné zabezpečiť, aby chrbtica bola vo fyziologickom, t.z. prirodzenom tvare s charakteristickým zakrivením. To je možné zabezpečiť buď správnou skladbou čalúnenia sedadla, alebo pomocou bedrového operadla. Pre zdravého človeka je nesmierne dôležité vybrať správne z ponuky stoličiek podľa typu práce a pre určitého človeka, teda ergonomicky optimálnu stoličku.

13.10.2015

Správne sedenie a stoličky

jak sedietAktuálne veľkú časť dňa strávime sedením v práci pri počítači. Dlhodobé sedenie zrovna neprospieva nášmu telu. Môže kvôli tomu dochádzať k rôznym zdravotným problémom. Ako teda zdravo sedieť?

01.10.2015